نصیب خان

رييس اجراییه

بیوگرافی رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان، آقای نصیب خان:

رئیس جرایی فعلی کرکت بورد افغانستان آقای نصیب خان، فرزند عیسی خان متولد سال ۱۹۸۹ م در قریه زدران ولسوالی بره کی برک ولایت لوگر میباشد. مسکن پدری ایشان ولسوالی شواک ولایت پکتیا است ولی در حال حاضر در لوگر بسر میبرند.

نامبرده تعلیمات ابتدایی خویش را در ولایت لوگر آغاز کرد، ولی در دیار هجرت از مکتب فارغ شد. پس از فراغت از مکتب در پوهنتون بین المللی اسلامی اسلام آباد تحصیلات عالی خویش را در رشته خبرنگاری و ارتباطات عامه تا کارشناسی ارشد ادامه داد که در این مدت زمان در صنف خویش اول نمره بود.

آقای نصیب خان دوره کارشناسی ارشد را با ۸۱ درصد اوسط نمرات در سال ۲۰۲۱ م به پایان رسانید. در جریان تحصیل ایشان بازی کرکت را نیز انجام میداد وی با توپ اندازی سریع، تیم خود را بارها به پیروزی رسانید.

نصیب خان دست بالا در نویسندگی دارد، به شمول داستان های کوتاه وی در رابطه به اوضاع جاری کشور صد ها مقاله نیز نوشته است. که در مجلات مختلف، روزنامه ها و صفحات انترنتی نشر شده است، همچنان از ایشان یک سفر نامه نیز به چاپ رسیده است.

آقای نصیب خان در ۲۰ ام سپتمبر سال ۲۰۲۱ میلادی منحیث رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان انتخاب شد که پس از آغاز کار در این اداره اصلاحات زیادی آورد که هنوز هم ادامه دارد.

نامبرده در همین مدت زمان کم اصلاحاتی زیادی را در اداره کرکت بورد آورده است که به طور نمونه میتوان از بالا بردن امتیازات بازیکنان بازی های داخلی (فرست کلاس و لیست ای) نامبرد. به همین ترتیب تشکیل جدید اداره، دست آورد بازیکنان در بازی های بین المللی، هماهنگی نزدیک با شورای بین المللی کرکت، اولویت دادن به استعداد ها، انکشاف بازی های داخلی و به همین ترتیب سایر اصلاحات دیگری که با استفاده از آن کرکت افغانستان وارد مرحله جدید خود خواهد شد.

پیام آقای نصیب خان: (( پیام من این است؛ کرکت عشق مردم است و این بازی را مردمی خواهیم ساخت، نمونه بارز آن آمدن خیبر ولی یک بازیکن فقیر است به همین ترتیب به بازیکنان جوان اولویت داده ایم، تا باشد که پشتوانه بازیکنان بلند رتبه باشند. کرکت افغانستان در مدت زمان کم پیشرفت های زیادی داشت که دلیل آن همین محبت های بی دریغ مردم است، که توانستند هر ناممکن را ممکن بسازند. اگر حالات و شرایط کشور طبق مراد باشد اصلاحات مزیدی را نیز خواهیم آورد. توصیه من به جوانان این است که هرکاری را که انجام میدهید با اخلاص انجام بدهید. اگر کرکت است ویا کاری دیگری، هیچ کسی نخواهد توانست تا مانع پیشرفت شما شود. در کنار کرکت درس بخوانید و اگر امکان داشت یک کسب را نیز یاد بگیرید. اگر وارد کرکت شدید، به خوبی میتوانید از افغانستان نمایندگی کنید، اگر نه؛ در بخش تعلیم و کسب و کار خویش خواهید درخشید.))

به امید یک افغانستان آباد، آزاد و سربلند...