زون مس عینک برنده مسابقات سه روزه جام میرویس نیکه شد

زون مس عینک با یک عملکرد همه جانبه و عالی خود در دیدار نهایی رقابت های سه روزه جام میرویس نیکه توانست زون آمور را با تفاوت ۱۹۱ دوش شکست دهد و لقب قهرمانی این دور از رقابت ها را به نام خود کند.
زون مس عینک برنده مسابقات سه روزه جام میرویس نیکه شد

زون مس عینک با یک عملکرد همه جانبه و عالی خود در دیدار نهایی رقابت های سه روزه جام میرویس نیکه توانست زون آمور را با تفاوت ۱۹۱ دوش شکست دهد و لقب قهرمانی این دور از رقابت ها را به نام خود کند.

این رقابت ها با حضور تیم های پنج زون در ۲۸ ماه می در دو میدان در ولایت ننگرهار آغاز شد. هر تیم چهار بازی رفت و برگشت انجام دادند و پس از پنج دور بازی، زون مس عینک با ۵۴ امتیاز و زون آمو با ۴۱ امتیاز به ترتیب در رده های بالای جدول قرار گرفتند و به فاینل این رقابت ها راه یافتند.

فاینل این رقابت ها که به صورت چهار روزه برگزار شد، روز شنبه ۱۷ جون در میدان کرکت نجیب الله ترکی در جلال آباد آغاز شد و امروز با برتری زون مس عینک به پایان رسید.

زون مس عینک قرعه بازی فاینل را برنده شد و تصمیم گرفت نخست مقابل زون آمو توپزنی کند. عبدالله زدران با ۹۳ دوش، خالد زاهدی با ۶۸ دوش و رفیع الله صادق با ۶۶ دوش به تیم خود کمک کردند تا در اولین اینینگ ۳۳۵ دوش داشته باشد. از سوی دیگر عظیم زدران ۵،‌ خیر محمد ۲ و کامل کاکر ۲ ویکت به نفع تیم خویش بدست آوردند.

در پاسخ، عبدالهادی ۸۳ دوش ناسوخته و محمد شهزاد ۸۰ دوش به نفع تیم خویش بدست آوردند اما ۷ ویکت را برای تنها ۵۲ دوش از دست دادند، در پایان کار ۲۵۵ دوش به نفع زون آمو رقم خورد و ۸۰ دوش عقب افتادند. به نفع زون مس عینک خلیل گربز ۶ ویکت و رفیع صادق ۳ ویکت بدست آوردند.

زون مس عینک با کمک ۱۴۸ دوش ناسوخته برکت الله ابراهیم زی توانست ۲۶۴ دوش در دومین اینینگ خویش اظافه کند و هدف برد این رقابت را ۳۴۵ دوش تعین کند. زون آمو نتوانست به هدف تعین شده برسد و پس از بدست آوردن ۱۵۳ دوش شکست این رقابت را با تفاوت ۱۹۱ دوش پذیرفت.

برکت الله ابراهیم زی که در فاینل ۴۲ دوش و ۱۴۸ دوش ناسوخته را به ثمر رساند، به عنوان بازیکن برتر این مسابقه و همچنین به دلیل به ثمر رساندن ۴۹۱ دوش در ۹ اینینگ با ۲ صد دوش و یک پنجاه دوش به عنوان بهترین توپزن تورنمنت معرفی شد. از سوی دیگر خیر محمد با ۲۴ ویکت در طول این تورنمت بهترین توپ انداز این دور از رقابت ها و رفیع الله صادق با بدست آوردن ۳۸۲ دوش در ۸ اینینگ و ۱۱ ویکت در طول این رقابت ها به عنوان بهترین بازیکن این تورنمنت شناخته شدند.
 
جان محمد؛ با ۳۹۸ دوش در ۶ اینینگ با اوسط ۷۹.۵۹ دوش  با دو صد دوش و یک پنجاه دوش به عنوان بازیکن جوان دور سوم مسابقات سه روزه جام میرویس نیکه شناخته  شد.

زون مس عینک در تمام این تورنمنت عملکرد چشمگیری داشت و تنها تیم بدون شکست در مسابقات سه روزه جام میرویس نیکه باقی ماند. این اولین دور رقابت های چند روزه و پنجمین رقابت کرکت داخلی بود که برگزار شد که پس از این مسابقات فرست کلاس احمد شاه ابدالی و مسابقات یک روزه غازی امان الله خان در سطح زون ها برگزارخواهد شد.